Piękne proste włosy

Wiele kobiet marzy o tym, aby posiadać piękne i proste włosy. Niestety nie wszystkim jest to dane w sposób naturalny. Są kobiety, które po prostu naturalnie posiadają kręcone włosy. I choć są to włosy piękne to i tak marzą one o włosach prostych. Na szczęście są na to sposoby.

Jednak zanim zajmiemy się tematem prostowania włosów należy kilka słów powiedzieć o tym jak ważne jest właściwe dbanie o włosy i co ważne jak to robić. Przede wszystkim włosów nie można myć zbyt często. Włosy bowiem myć należy wtedy kiedy tego potrzebują. Dlatego jedne osoby muszą być włosy nawet codziennie a inne co kilka dni. Wszystko zależy od tego jaki typ włosów ktoś posiada. Bardzo ważne jest także to, aby szampony oraz odżywki do włosów zawsze były odpowiednio dobierane do typu włosów. Osoba mająca problemy z łupieżem używać powinna szamponu przeciwłupieżowego, tak samo jak na przykład osoba mająca problem z wypadaniem włosów powinna używać szamponu do włosów wypadających. Oczywiście wiele osób nie posiada żadnych problemów z włosami dlatego dla nich najlepiej będzie jeśli używać będą szamponów uniwersalnych. Takie same zasady dotyczą różnego rodzaju odżywek do włosów.

Wracając do prostowania włosów. Najlepszym sposobem na proste włosy jest oczywiście stosowanie prostownicy. Tak też czynni większość kobiet. Trzeba jednak wiedzieć, że prostownica prostownicy nie równa. Nie da się ukryć, że najlepiej jest korzystać z tych najlepszych. Najlepsze prostownice do włosów zakupić można oczywiście w renomowanych sklepach. Dlatego jakość prostownicy jest tak ważna? Wszystko dlatego, że prostownica szkodzi włosom. Niestety bardzo wiele kobiet o tym zapomina. Tymczasem pamiętać należy o tym, że włosy nie lubią dużego gorąca. Gorące powietrze po prostu włosom szkodzi. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z prostownicy dobrej jakości.

Wspomniano o temperaturze. Używając prostownicy musi być ona odpowiednio doprana do włosów. Wszystko zależy od tego jaki kobieta posiada typ włosów. Czy są to włosy cienkie czy grube. Włosy cienkie są dużo bardziej podatne na modelowanie, dlatego w ich przypadku należy ustawić niższą temperaturę. Jak można się domyśleć inna jest sytuacja w przypadku włosów grubych. W takim przypadku temperatura w prostownicy może być ustawiona wyżej. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki typ włosów posiadamy najlepiej jest stosować prostownicę od najniższej temperatury.

Zanim jednak zacznie się używać prostownicy najpierw należy dokładnie przygotować włosy do prostowania. Włosy muszą być oczywiście świeże zatem zanim użyje się prostownicy należy je dokładnie umyć. Włosy powinny być także odpowiednio nawilżone. Do tego celu najlepiej jest użyć jednej z wielu dostępnych na rynku odżywek nawilżających do włosów. Najlepsze prostownice do włosów posiadają opcje prostowania włosów na morko. Jeśli posiadana przez nas prostownica taką opcję posiada można już rozpocząć prostowanie włosów. Jeśli jednak tak nie jest to przed prostowaniem włosy należy dokładnie wysuszyć. W innym wypadku wysoka temperatura mogłaby uszkodzić włosy.

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie jaka prostownica byłaby tak naprawdę najlepsza. Można tu śmiało powiedzieć, że najlepiej będzie wybrać taką prostownicę, która posiadać będzie płytki ceramiczne. Bardzo dobra prostownica posiadać może także płytki ceramiczne z dodatkiem teflonu. Niezbyt dobry wyborem będzie stosowanie prostownicy, która pokrywa jest tylko i wyłącznie teflonem. W takim przypadku prostownica może powodować wypalenie włosów. Wszystko dlatego, że taka prostownica nierówno nagrzewa włosy. Oznacza to, że część włosów będzie narażona na dużo wyższą temperaturę, a to bezpośrednio przełoży się na uszkodzenie struktury włosa. Jednak i prostownice posiadające tylko ceramiczną powłokę także mają swoje wady. Przede wszystkim tego typu prostownice dość szybko się zużywają. Od pewnego już czasu na rynku dostępne są także prostownice łączące powłokę ceramiczną oraz turmalin. Zaletą tego typu prostownicy jest to, że turmalin nie niszczy włosów, nie wysusza ich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here