Najlepsze fryzury dla twarzy owalnej

Trudno dogodzić kobietom. Większość z nich nie jest niestety w stu procentach zadowolona ze swojego wyglądu. Paniom po prostu zawsze czegoś brakuje – a to chciałyby mieć szczuplejszy i węższy nos, a to nie odpowiadają im fałdki tłuszczu przykrywające ich biodra albo zbyt niski wzrost, przez który czują się jak kilkunastoletnie dziewczynki w towarzystwie swoich wysokich i smukłych koleżanek. Prawdziwa kobieta potrafi dostrzec każdy mankament swojego wyglądu, nawet jeśli jest on tak mało istotny, że nikt z jej otoczenia wcześniej go nie zauważał. Sama w taki sposób zaczyna częściowo go akcentować. Potrafi narzekać na wyimaginowaną wadę wszystkim wokół, częściowo ich do niej przekonując, a ostatecznie czując się przez to jeszcze gorzej. Jeżeli natomiast tym największym mankamentem urody według niej jest jej owalny kształt twarzy, ma akurat to szczęście, że zawsze może go odrobinę przekształcić. Fryzura wpływa bowiem na geometrię rysów. Dzięki tej dobrze dopasowanej do głowy można zabawić się swoimi proporcjami, zwalczając swoją największą wadę wyglądu i co najważniejsze pozbywając się kompleksów. Twarz owalna fryzury – jakie propozycje dla kobiet o takim kształcie twarzy przygotowali zatem eksperci od stylizacji? Co takiego proponują fryzjerzy klientkom, które przychodzą do nich z zamiarem wyszczuplenia swojej buzi i wydobycia z niej mocniejszych i ostrzejszych rysów?

Tak naprawdę owalny kształt twarzy nie powinien być jakimś specjalnie dużym estetycznym problemem. Większość fryzjerów, stylistów, a nawet i zwykłych ludzi niezaznajomionych do końca z tematem urody uznaje go za idealny, dużo lepszy od kształtu kwadratowego czy trójkątnego. Buzia owalna wygląda bowiem dobrze niemalże zawsze – niezależnie od tego, jaką fryzurę się do niej dobierze. Jej właścicielki mają więc całkowitą dowolność w przypadku wybierania dla siebie różnorodnych uczesań. W każdym z nich powinny wyglądać dobrze. Oczywiście będzie im się nieraz wydawać, że chociażby takie krótkie włoski kompletnie się z nimi nie zgrają i jedynie zaakcentują krągły owal twarzy, ale dobry fryzjer na pewno je do nich przekona, a gdy już stworzy na ich głowach nową fryzurę, efekt będzie zniewalająco dobry. Bardzo ważne jest bowiem to, aby z tego typu problemem udać się do porządnego i doświadczonego stylisty. Dla świetnego fryzjera każdy kształt twarzy jest niczym płótno dla malarza. Z każdego potrafi on wydobyć to, co jest w nim najpiękniejsze, aby wywołać uśmiech na twarzy swojej klientki i pozwolić jej wyjść z gabinetu z większą pewnością siebie i wysoką samooceną. Bo dobry wygląd zewnętrzny zdecydowanie to wszystko zapewnia. Z tych dwóch powodów najbardziej opłaca się o niego i o siebie zadbać.

Kobiety, które mimo wszystko zwracają uwagę na owalny kształt swoich twarzy i czują, że wszyscy wokół także to robią, będą wolały zapoznać się teraz z jakimiś konkretami. Poznać przynajmniej kilka przykładów takich uczesań i upięć, dzięki którym delikatnie wyostrzą swoje rysy, by ich buzie przypominały przypominać tzw. „baby face”. Jak wyglądają więc najlepsze twarz owalna fryzury? W przypadku takiego kształtu buzi większość fryzjerów poleca zapuszczanie kosmyków. Bardzo krótkie włoski lub te sięgające wyłącznie samych ramion mogłyby jeszcze bardziej zaakcentować krągły owal. Czasem sprawiłyby nawet, że twarz wyglądałaby na bardziej pulchną i puchatą, zwłaszcza jeśli kobieta rzeczywiście ma jeszcze trochę kilogramów do zgubienia. Na pewno wolałaby je ukryć, a poprzez bardzo krótką fryzurę jedynie akcentuje swoje mankamenty i sprawia, że stają się one bardziej widoczne – chociażby na samej twarzy, która jest ważnym elementem całego wyglądu. W przypadku buzi owalnej takie włosy warto więc zdecydowanie zapuścić. Powinny one osiągnąć długość do ramion (przynajmniej) albo nawet sięgnąć samej talii lub przekroczyć linię pasa. Długie włosy dają też nieograniczone możliwości stylizacyjne i to jest ich niewątpliwa zaleta. Zawsze można je zakręcić lub wyprostować bądź stworzyć z nich grubego koka czy długiego kucyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here